archives

Bomaanslagen in New York voorkomen

VS, november 2011

De politie van New York heeft met de arrestatie van de 27-jarige Amerikaan van Dominicaanse afkomst José Pimentel een of meerdere aanslagen voorkomen. Pimentel zou sympathiseren met moslimextremisme en Al-Qaida. Hij zou een bewonderaar zijn van de eerder dit jaar door Amerikaanse militairen gedode radicale geestelijke Anwar al-Awlaki.
Pimentel zou alleen hebben gehandeld. Hij had drie bommen gemaakt toen hij werd gearresteerd. De politie hield hem al 2 jaar in de gaten. Pimentel zou het hebben voorzien op onder meer politici en medewerkers van de overheid. Mogelijke doelwitten zouden bijvoorbeeld postkantoren en politiebureaus zijn geweest. Hij had materiaal en instructies in huis om pijpbommen te maken.
Dit geval zou de veertiende keer vormen sinds de aanslagen van 11 september 2001 waarbij sprake is van het beramen van terreurdaden in New York.

Telegraaf, 21 november 2011
Volkskrant, 21 november 2011

Ministerie van onderwijs Luxemburg: gescheiden zwemlessen en gebedsruimtes op scholen

Luxemburg, november 2011

Het Luxemburgse ministerie van onderwijs legde deze week een ontwerp voorstel aan schooldirecteuren en -inspecteuren voor om gescheiden zwemlessen voor jongens en meisjes mogelijk te maken. Als leerlingen en hun ouders blijven weigeren om aan gemeenschappelijke sportlessen mee te doen, dan moeten gescheiden lessenmogelijk zijn, aldus het ministerie.
De aanleiding tot het voorstel is dat steeds meer leerlingen religieuze kleding dragen, weigeren om aan bepaalde lessen mee te doen en het recht opeisen om hun godsdienstbeoefening op school te doen.
Het ministerie heeft geen overwegende bezwaren tegen hoofddoeken op school, op voorwaarde dat meisjes er wel mee kunnen sporten. Gezichtsbedekking is niet toegestaan. Het ministerie geeft scholen ook in overweging om gebedsruimtes in te richten.
 De Allianz von Humanisten, Atheisten und Agnostiker is bezorgd over de voorstellen: ‘Als we dit toestaan, dringt zich onvermijdelijk de vraag op in hoeverre onze vooruitstrevende samenleving zich onder druk van religieuze dogma’s laat zetten’.

Tageblatt, 15 november 2011