Burgemeester bij suikerfeest ‘De islam hoort bij Wuppertal’

Duitsland, augustus 2012

Tijdens een plechtige bijeenkomst in Wuppertal van moslims en vertegenwoordigers van het stadsbestuur ter gelegenheid van het islamitische suikerfeest zei burgemeester Peter Jung (CDU): ‘De islam hoort bij Wuppertal’ en ‘We moeten de islam in ons midden brengen’. Jung juicht het toe dat er meer moskeeën en islamitische begraafplaatsen in Wuppertal komen.
Op dezelfde bijeenkomst beloofde integratieminister van de deelstaat Noord-Rheinland Westfalen Zülfiye Kaykin zich in te zetten voor de invoering van islamitische feestdagen in de deelstaat. Kort geleden stelde Hamburg al islamitische feestdagen in.  
De vertegenwoordigers van de moskeeën in Wuppertal zouden graag drie officiële vrije dagen gedurende de ramadan en vier vrije dagen ter gelegenheid van het offerfeest willen hebben. Ze zijn dan bereid om tijdens christelijke feestdagen door te werken.

WestDeutsche Zeitung, 20 augustus 2012