Nieuwe wet Californië: religieuze kleding moslims en sikhs op werkvloer beschermd

VS, september 2012

De gouverneur van Calfornië Jerry Brown tekende begin september een wetsvoorstel dat het werkgevers verbiedt om moslim- en sikhwerknemers die hoofddoeken of tulbanden dragen uit het zicht te houden. Alle vormen van religieuze kleding of haardracht van werknemers worden beschermd. Een aantal rechterlijke uitspraken plaveide de weg voor religieuze uitingen van weknemers.
De nieuwe wet verbiedt het werkgevers om personeel in religieuze kleding bij klanten vandaan te houden. De enige uitzonderingsbepaling is dat  werkgever te grote moeilijkheden zouden krijgen of op hoge kosten worden gejaagd.
Auteur van de wet is de Democratische volksvertegenwoordigster Mariko Yamada: ‘Voor mij is dit de Rosa Parks kwestie van de 21e eeuw’.

Los Angeles Times, 8 september 2012