Polygamie neemt toe onder Duitse moslims

Duitsland, september 2012

Onder moslims in Duitsland neemt het verschijnsel polygamie toe. Mede dankzij de bijstandswet kunnen mannen hun harem onderhouden. Omdat tweede huwelijken niet worden geregistreerd, is niet duidelijk om hoeveel gevallen het gaat. De jurist Joachim Wagner in Die Welt: ‘Veelwijverij is nog lang geen wijd verbreid fenomeen, maar het beperkt zich ook niet meer tot enkele gevallen’.
Het zou vooral gaan om Libanezen en Palestijnen. Een Palestijnse begeleider van jeugdige delinquenten, Nader Khalil, dat 20 procent van zijn vrienden in Berlijn een tweede vrouw heeft.
De Libanese gezinshulp Abed Chaaban gaat er vanuit dat 30 procent van alle Berlijnse mannen van Arabische afkomst met twee vrouwen zijn getrouwd – met één voor de wet, met de ander alleen in de moskee. In veel gevallen weten de betrokken vrouwen aanvankelijk niet van elkaars bestaan af.
Een wetswijziging uit 2009 bepaalt dat de huwelijkssluiting voor de wet niet meer hoeft plaats te vinden vóór de religieuze plechtigheid, waardoor de wet eenvoudiger kan worden ontdoken.

Die Welt, 30 september 2012