Terrorismeverdachten in België gearresteerd

België, oktober 2012

In Brussel zijn zeven mensen opgepakt in het kader van een onderzoek naar een terreurgroep die jonge moslims zou ronselen voor de jihad in Afrika. Het gaat om zes personen van Marokkaanse en Afrikaanse herkomst en één Belg.
 De federale politie viel woensdagochtend op zes verschillende plekken in Brussel huizen binnen. Ruim een jaar geleden startte het onderzoek naar de groep nadat een Belg aan de Somalische grens was opgepakt. Deze Belg had zich willen aansluiten bij de islamitische terreurgroep Al-Shabab, een organisatie die gelinkt wordt aan Al-Qaida. 
Enkele weken geleden werden in België al zeven personen aangehouden in een soortgelijke zaak. Dinsdagavond werden op vliegveld Londen Heathrow ook terreurverdachten opgepakt.

Elsevier, 10 oktober 2012